Cieplarka do matek pszczelich

Od kilku dni „bawię się” w elektryka i montuję swoją drugą cieplarkę do wychowu matek pszczelich. Jest to taki inkubator, w którym należy zapewnić ok. 35`C i odpowiednią wilgotność.  Poprzednia moja amatorska cieplarka nie miała potrzebnych funkcji jakie spełnia nowa. A w zasadzie stara niesprawna chłodziarka barowa z szybą, która po zamontowaniu odpowiedniego sprzętu zamiast chłodzić może grzać i można w niej uzyskać odpowiednią dla własnej pasieki liczbę matek pszczelich. Rozpoczynamy więc hodowlę matek pszczelich dla siebie i znajomych.

Posiadam obecnie 2 linie matek reprodukcyjnych – Buckfast z hodowli Josefa Kollera http://www.josefkoller.de/prim-erfahrungenderletztenjahre.php

oraz Krainkę Nieską z hodowli Krzystofa Loca. Obie linie matek użytkowych spisywały się do tej pory nienagannie. Można zatem spróbować zrobić krzyżówkę – matki po buckfast a trutnie po niesce. I na odwrót. Przedstawiam zdjęcia testów cieplarki, wkrótce będzie gotowa, z wewnętrznym podświetleniem i wentylatorami. Pokazują zakres temp. od 34 do 36`C.

IMG_20150128_181444 IMG_20150128_184353

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ciekawe, Warsztat i oznaczony tagami Cieplarka, matki pszczele, miód, pomorze, Szczecin. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *