Czerwcowy rój pszczeli

 

Wprawdzie mamy dopiero początek czerwca, a dziś początek tygodnia, to jednak może się to zacząć dla pszczelarza dobrą wiadomością od rana. Mój dobry znajomy Pszczelarz Andrzej poinformował mnie, że ma dla mnie rój pszczeli, którego nie potrzebuje, ze względu na dużą pasiekę. Mało tego, podpowiedział mi też, gdzie w Szczecinie uwiązał się inny rój i jest do zdjęcia. Bardzo mnie to zainteresowało, gdyż każda taka nowa rodzina po odpowiednim leczeniu i wymianie matki będzie stanowić dla mnie nową siłę produkcyjną w tym sezonie oraz przyszłym. Jest to tym bardziej pozytywna wiadomość, że żaden z tych rojów pszczelich nie pochodzi z mojej pasieki, a więc nie jestem stratny w liczebności mojej pasieki.

Warto więc podjąć trud i zbierać roje pszczele, by powiększać swoją pasiekę, a mieszkańcom i działkowcom zapewnić bezpieczeństwo i spokój. Niech pszczoły i ludzie mają swoje miejsca, które nie będą sobie wzajemnie przeszkadzać, a jedynie przynosić odpowiednie korzyści.

Zdjęcia przedstawiają zasiedlanie nowych uli przez zebrane roje pszczele. Rój wysypywany jest na deski przed wylotem ula, aby pszczoły mogły swobodnie wprowadzić się do nowego miejsca.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Leczenie, Pasieka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Czerwcowy rój pszczeli

  1. youstt pisze:

    Ale super to wygląda!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *