Dobry miód sam się sprzeda

Dobry miód sam się sprzeda – mówił mi znajomy, gdy rok temu pierwszy raz sprzedawałem nadmiar miodu z mojej rozkręcającej się pasieki. Miał rację, bo klienci, którzy rok temu nabyli choćby jeden słoik w tym roku brali spory zapas na całą zimę. Czas więc na podsumowanie sezonu.

Propagowanie pszczelarstwa zacząłem na wiosnę tego roku. Początkowo strona miała za zadanie udostępnić galerie fotograficzne pasieki i uli, które samodzielnie tworzyłem, a teraz prosperuje także jako nowoczesny blog informacyjny i swoisty dziennik pokładowy na moje potrzeby. Pasiekę rozbudowałem do 24 rodzin pszczelich, które zimuje w 2  miejscach. Momentami liczebność rodzin pszczelich w sezonie dochodziła do 35 rodzin. Lista chętnych na matki i odkłady (małe rodziny pszczele) była ku mojemu zaskoczeniu w sam raz, a i tak musiałem niestety niektórym zainteresowanym odmówić. Pożytki pszczele, pogoda i pszczoły pozwoliły zebrać około 500 kg miodu, który w tej chwili jest już sprzedany. Wiem, że znajdzie się jeszcze pewnie ktoś chętny na miodek, ale niestety będę mógł zaproponować już tylko wizytę w przyszłym roku w maju.

Bardzo mnie cieszy wzrastająca lista zadowolonych klientów, którzy na miodzie od moich pszczół się nie zawiedli oraz często słyszane stwierdzenie- tak dobrego miodu jeszcze nie jedliśmy.

Serdecznie dziękuje za zaufanie. Pozdrawiam! Adam Redlarski

 

P.S. Na pocieszenie dla tych którzy miodku nie zdążyli nabyć – film o pszczołach:)

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Filmy pszczelarskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Dobry miód sam się sprzeda

  1. stefano pisze:

    Nie ma to jak propagowanie pszczół przebranych za osy 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *