Matki pszczele i odkłady

W pasiece posiadamy materiał hodowlany w postaci matek reprodukcyjnych Buckfast i od nich wychowujemy córki, które są matkami użytkowymi, czyli przeznaczonymi do produkcji miodu i pszczół.

Linie te charakteryzują się bardzo dobrą zimowlą. Rodziny bardzo dynamicznie rozwijają się na wiosnę rozpoczynając od znoszenia ogromnych ilości pyłku. Dla tej pszczoły ule muszą być schłodzone przez zimę, tzn. bez jakiegokolwiek ocieplenia, aby przerwać matkom czerwienie. Korzystnie wpływa zimowanie na dennicach osiatkowanych z półkorpusem lub korpusem pod kłębem. Pszczoła przeznaczona na duże pożytki i do uli wielokorpusowych, ze względu na składanie miodu tylko w nadstawce. Gniazdo zaczerwiane jest przez matki bez względu na pogodę. Ważnym atutem jest to, że pszczoła jest łagodna i bardzo miodna, gęsto zakrywająca plaster.

Ponieważ pszczoły przezimowały dobrze i zeszłoroczna hodowla matek dla siebie i znajomych się powiodła postanowiliśmy w tym roku sprzedać nadmiar tego co wyhodujemy.

Oferujemy matki pszczele jednodniówki w cenie 25 zł oraz matki czerwiące unasiennione naturalnie w cenie 50 zł. Odkłady pszczele wielkopolskie 4-ramkowe w cenie 160 zł (+kaucja za transportówkę 40zł). Ilość matek i odkładów ograniczona!

Nie wysyłamy matek ani odkładów, odbiór wyłącznie osobisty! Zamówienia przyjmujemy telefonicznie pod numerem 503050844.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Pasieka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *