Miód gryczany ze spadzią

Miód gryczany ze spadzią – idealna odżywka na dzisiejsze czasy. Co jednak sprawia, że współcześnie tak chętnie sięga się po miód gryczany?
Po pierwsze : właściwości regeneracyjne
W ich kontekście w pierwszej kolejności wypada wspomnieć o tym, że posiada on substancje wzmacniające oraz te, które oczyszczają naczynia krwionośne. Czynnikiem tym jest rutyna – naturalna substancja, której próżno szukać w innych miodach, a która sprawia, że miód ten jest cennym wsparciem między innymi dla osób starszych, które mają już poważne problemy z miażdżycą czy chorobami serca. Pamiętam jak pewna Pani przyjechała specjalnie ze Szwecji do nas po dość duże zamówienie tylko tego miodu. Pytam się dlaczego aż tyle? A Pani odrzekła, że jej mama miała operację serca i lekarze kazali zaopatrzyć się w prawdziwy miód gryczany z Polski. Czyli bardzo pomocny okazuję się w rekonwalescencji.
Dzięki dużej zawartości magnezu miód ten uzupełnia jego niedobory po stresie. Oprócz tego jest bogaty w żelazo, cynk, potas, mangan, bór, sód, miedź, wanad, krzem, jod, nikiel, kobalt, dużą ilość witaminy C oraz witamin Bi, 62 i PP.
Pamiętam też inną klientkę, która nasz miód gryczany używała do smarowania kolan i stawów podczas korzystania z sauny. Twierdziła, że odkąd tak używa miodu gryczanego zanikły jej bóle stawowe.

Po drugie: właściwości odtruwające💪💪💪
Stwierdzono, że cholina zawarta w tym miodzie uzupełnia w organizmie jej niedobory chroniąc wątrobę przed uszkodzeniem wątroby i nerek. Miód gryczany wspomaga także wątrobę w detoksykacji organizmu po spożyciu alkoholu czy niezbyt bogatej diecie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Leczenie, Pasieka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *