Miód rzepakowy spod Szczecina

Wiosna pomogła pszczołom w tym roku bardzo. Sprzyjająca aura pozwoliła zebrać cenny miód najpierw z klonów,mniszka lekarskiego, sadów owocowych i rzepaku. Ta mieszanka nektaru z ziół sprawia, że miód ma wyjątkowy smak, bo nie jest to typowy miód rzepakowy. To może wyjść tylko na zdrowie.

miód rzepakowy

miód rzepakowy

Pamiętajmy o codziennym spożywaniu miodu. Zawiera bowiem mnóstwo witamin i aminokwasów. Wpływa na zwiększanie odporności organizmu, eliminując jednocześnie wszelkie toksyny i trujące związki. Niestety jednak Polacy wciąż zużywają zbyt mało miodu i średnia jest jedną z najniższych w Europie. A trzeba przecież pamiętać, że miód ma właściwości lecznicze. Ale tylko prawdziwy miód. W świadomości naszej jest cały czas przesłanka, że prawdziwy miód to ten w płynie- nic bardziej mylnego. Sprowadzany miód zza granicy lub z poza Unii Europejskiej często właśnie jest fałszowany, a badania wykazały, że jmiód z poza Uni był czasem wzbogacony o pestycydy i inne przysmaki ( źróło: http://www.newsweek.pl/artykuly/wydanie/0/polski-chinski-miod,72737,1 )

Pamiętajmy więc, że prawdziwy miód krystalizuje w przeciągu kilku – kilkunastu tygodni i tylko jeden jest w postaci płynnej nawet rok – czysto akacjowy.

Miód stosujmy więc dodając do herbaty ( dopiero wtedy gdy nie jest to wrzątek) czy smarując świeże pieczywo. Zalecane jest też robienie napojów izotonicznych rozpuszczając miód w wodzie – dla bardziej aktywnych fizycznie. Taka mieszanka bowiem uzupełnia bardzo szybko wszystkie witaminy w organizmie dodając sił i regenerując umysł.Pozostaje życzyć wszystkim jedzącym miód zdrowia i długowieczności – bo przecież nasi dziadkowie i babcie sięgali często po miód popijając go mlekiem z czosnkiem czy cebulą, a także robiąc domowe miodówki ze spirytusem.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Filmy pszczelarskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *