Pasieka

Pasieki Anny i Adama Redlarskich położone są w gminie Kołbaskowo koło Szczecina. Powstała w 2008 roku z zamiłowania i ciekawości do pszczół. Pasieka prowadzona jest według najnowszych osiągnięć współczesnego pszczelarstwa, tak by pszczoły były jak najzdrowsze (wolne od chorób), najłagodniejsze i najbardziej miodne. Zapewnić to może współpraca z pasiekami hodowlanymi z południa Polski i Niemiec. Stamtąd też sprowadzane są najcenniejsze matki.

Teren, na którym położona jest pasieka zwany jest Wałem Bezleśnym położonym między Wzniesieniami Szczecińskimi i Doliną Odry. Są tu 3 rezerwaty przyrody. Pożytki są wczesne i obfite. Dominują łąki z bogatą mieszanką ziół, głogi, akacje, spore zadrzewienia cennych klonów i setki hektarów pól uprawnych, wśród których najcenniejszym pożytkiem pszczelim jest rzepak. To co wyróżnia ten teren to wielka baza pyłkowo-nektarowa. Nie ma tu bowiem litej monokultury rolnej, a więc miód ma swój wyjątkowy aromat i smak. Ten kto miodu prawdziwego nie jadł zachwyci się bogatą gamą smaków po spróbowaniu miodu z mojej pasieki.

I tak oto można wyróżnić 3 cenne odmiany miodu:
Miód rzepakowy z dodatkiem nektaru z klonów, mniszka lekarskiego i sadów owocowych
Miód wielokwiatowy z całą gamą kwitnących łąk, maliny, akacji, kasztana, chabru i krzewów kwitnących w czerwcu
Miód lipowy z pobliskich drzew lipy drobnolistnej i szerokolistnej.

Pasieka prowadzona jest pod nadzorem weterynaryjnym i posiada swój numer identyfikacyjny: 321171102

Na podstawie decyzji Powiatowego Lekarza Weterynarii w Szczecinie nasza pasieka posiada zgodę na prowadzenie sprzedaży bezpośredniej  z nadanym WNI 32115620. Oznacza to zgodę na prowadzenie handlu detalicznego naszymi produktami z pasieki.

Od 1 lutego 2016 prowadzimy działalność gospodarczą – Specjalne Działy Produkcji Rolnej o numerze PKD 0149Z  i rozliczamy się na zasadach ogólnych VAT. Nasze produkty objęte są 5 % stawką VATu.  Nadany został także numer REGON: 363585143.

3 odpowiedzi na „Pasieka

 1. Witam,

  bardzo ladna strona, i cudowna pasieka. Czesto bywam w Szczecinie.
  Pozdrawiam
  Kai http://www.nordbiene.de

 2. Zygmunt pisze:

  Fajna stronka i ciekawe ule !!!
  Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *