Porsche i pszczoły

Co wspólnego może mieć koncern Porsche i pszczoły?
Otóż na swojej ponad 132 hektarowej działce w Lipsku zarząd firmy we współpracy z Niemieckim Związkiem Pszczelarzy i Ministerstwem Żywności i rolnictwa utworzył specjalne miejsce dla rozwoju bioróżnorodności.
W 2017 r. założona została pasieka składająca się z 25 rodzin pszczelich. Jest to pozytywny trend mający zwrócić uwagę na ogromne znaczenie pszczół w rolnictwie i środowisku. Szacuje się, że z 2,5 miliona rodzin pszczelich w 1952 roku, zostało już tylko niespełna 1 milion obecnie. Minister Christian Schmidt zaznacza, że pszczoła zaraz po krowach i świniach jest najważniejszym zwierzęciem produkcyjnym w Niemczech. Przez zapylenie milionów kwiatów pszczoły przyczyniają się do zachowania gatunków roślin rzadkich i zwiększenia plonów. Niestety pestycydy w rolnictwie, wirusy i pasożyty dziesiątkują kolonie pszczele do tego stopnia, że w niektórych miejscach Niemiec pszczół już nie ma.
Porsche stwarzając strefę wolną od ingerencji chemii w środowisku pokazał, że pszczoły rozwijają się tam doskonale, a średnia 55 kg miodu z ula wychodzi bardzo imponująco. Firma planuje także sprzedaż miodu ze swojej pasieki w 500 g słoiczkach.
Źródło: https://newsroom.porsche.com/…/porsche-leipzig-honey-bees-n…
https://i.pinimg.com/…/de/91c2de0f059fb0bdf426f0a5e94d1fa6.…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ciekawe. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *