Ule z poliuretanu od Tomka Miodka :)

IMG_20160411_140832 IMG_20160411_145648Sezon pszczelarski rozpoczęliśmy od przywitania się z pszczołami, a następnie od potrzebnych zakupów. W tym roku pszczoły otrzymają nowe domki – ule zrobione z poliuretanu z firmy Apikoz oraz od Tomka Miodka. Ciepło które w tych ulach sprzyja pszczołom w rozwoju wiosennym, a także lekkość przy wędrowaniu z pasieką to główne atuty tego materiału. Cena nie jest niska, ale jakość pierwszorzędna zarówno u Apikoza – dużego producenta, będącego na rynku już kilka lat jak i u Tomka Miodka – który produkcję dopiero rozpoczyna w tym roku. Przez kilka lat testowałem ule z poliuretanu. Dla mnie ten typ ula od dawna był dobrem z najwyższej półki – dziś cieszę się, że będziemy pracować na dużą skalę już w tym systemie.

Dodam także, że korpusy z poliuretanu po wytworzeniu ich w procesie produkcji są całkowicie obojętne dla produktów pszczelich. Producent zapewnia niezbędne atesty.

Sam zaś materiał dla pszczół wydaję się niezwykle higieniczny – co widoczne jest mniejszą ilością warstwy propolisu we wnętrzu uli.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Pasieka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *