Usuwanie rojów pszczelich – Szczecin i okolice

Jeśli na twoją posesję przyleciał rój pszczół i uwiesił się na drzewie zadzwoń spróbuje pomóc – tel. 503050844 . Pomagamy na terenie Szczecina i  prawobrzeża aż do granicy polsko-niemieckiej : gminy Kołbaskowo, Dobra Szczecińska i Mierzyn. Usuwamy bezpłatnie tylko roje pszczele i tylko z miejsc łatwo dostępnych – tzn. takich które nie wymagają specjalnego podnośnika lub kucia ściany gdy rój osadził się gdzieś w środku budynku. Nie usuwamy gniazd os i szerszeni – tylko roje pszczół jak na zdjęciu poniżej.

Pamiętaj aby zachować ostrożność przed użądleniami pszczół, nie zbliżaj się, nie narażaj dzieci. Z reguły pszczoły w roju pszczelim nie atakują, chyba, że zostaną rozdrażnione przez rzucenie kamieniem w nie lub innym sposobem. Zazwyczaj rój pszczół, który osiadł na gałęzi w przeciągu 2-3 godz. leci na inne wybrane miejsce. Niestety nie zawsze jesteśmy w stanie określić jak długo wisi więc lepiej od razu dzwonić do nas. Pamiętaj też, że obecnie Straż Pożarna nie usuwa rojów pszczelich ani gniazd innych owadów. Robią to specjalne firmy odpłatnie lub pszczelarze jeśli chodzi o pszczoły.

(R)Zdjęcie0022a

Ten wpis został opublikowany w kategorii Pasieka i oznaczony tagami mierzyn, pszczelarz, pszczelarz szczecin, roje, Szczecin, usuwanie pszczół, usuwanie rojów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *